O firmie

Siedziba LiMing

Li Ming Machinery

to firma, która specjalizuje się w przekładniach z rodziny high-tech, dedykowanych dla silników servo. Tajwański producent, kierując się strategią „priorytetu jakości oraz zadowolenia klienta” wytwarza produkty spełniające najwyższe wymagania, dzięki czemu jego pozycja na rynkach azjatyckich oraz amerykańskich.

LiMing istnieje od roku 1969 i zrozumiałe, że na przestrzeni tylu lat jego oferta zyskała olbrzymią rozpiętość. W pierwszej kolejności produkty marki to wysoce precyzyjne przekładnie planetarne oraz kątowe, dedykowane głównie do silników servo (także NEMA). W obrębie tej grupy można wymienić rozbudowaną rodzinę SERVOBOX (o najlepszej charakterystyce), a także ekonomiczną rodzinę FABGEAR lub będące kompromisem między jakością i ceną serie PB, SN, FA.

Oprócz przekładni planetarnych LiMing specjalizuje się w produkcji przekładni ślimakowych w korpusie żeliwnym i walcowych tzw. „japanese style”, podnośników śrubowych (ze śrubami calowymi), ślimakowych w korpusie aluminiowym, walcowo-ślimakowych, etc. Dla swoich klientów, jeśli istnieje taka potrzeba, poszukuje także specjalistycznych rozwiązań, dlatego w ramach programu produkcyjnego znaleźć można takie jednostki jak np. napęd wózka golfowego czy duże przekładnie przemysłowe.

Historia oraz charakter firmy

Tajwan niegdyś był biedną, rolniczo-rybacką prowincją cesarskich Chin, a później kolonią okupowaną i maksymalnie eksploatowaną przez Japonię. Po drugiej wojnie światowej Tajwan zdołał obronić się przed komunizmem z kontynentalnych Chin i jak wszystkie demokratyczne kraje tamtego regionu wszedł na zupełnie nowy etap swojego rozwoju. Postawił na rozwój rodzimego przemysłu oraz wysokie technologie, wzorce zaś czerpał z Japonii oraz USA, dzięki czemu dziś jest zupełnie innym krajem niż kilka pokoleń wstecz, więcej ma też wspólnego z Japonią niż Chińską Republiką Ludową.

W tamtych właśnie czasach, a dokładnie w roku 1969, powstała firma LiMing i od początku swej działalności posiadała charakter rodzinny. Został on zachowany do dziś dnia, pomimo faktu, że firma na przestrzeni tylu lat zwiększyła ogromnie swoje obroty, produkcję, poziom zatrudnienia oraz zakres produktów. Obecny dyrektor zarządzający to syn jej założyciela i z powodzeniem kultywuje rodzinną tradycję, wcielając w życie naczelne zasady, leżące u podstaw marki LiMing.

LiMing precyzyjne przekładnie
LiMing precyzyjne przekładnie

Najważniejsze z nich to jakość wytwarzanych produktów i zadowolenie klientów, dzięki którym marka może być pewna swych dalszych losów, pozycji na rynku oraz renomy, budowanej zresztą przez lata – w tym momencie można już powiedzieć „z pokolenia na pokolenie”.

Motto marki brzmi:

Na pierwszym miejscu jakość, zadowolenie klienta oraz wsparcie, uczciwość, szczerość” i aby żaden pracownik nie mógł o nim zapomnieć, jest wypisane nad wejściem głównego biurowca firmy.

 

Charakter firmy przekłada się na wszystkie aspekty związane z jej działalnością. Szerokie grono zadowolonych i lojalnych klientów z rynku rodzimego oraz ościennych (Japonia, Korea, Chiny) powoduje, że firma nie musi podejmować się ryzykownych przedsięwzięć czy nazbyt agresywnego marketingu. Tajwańska kultura pracy, wzorowana na japońskiej, a także odpowiedzialna polityka właścicieli firmy powoduje, że LiMing jest rzetelnym i godnym zaufania partnerem, a współpraca z nim ma owocować wymiernymi korzyściami dla każdej ze stron.

Liczby związane z grupą LiMing

  • W chwili obecnej w skład grupy wchodzi kilka podmiotów, wyspecjalizowanych w jednym z ogniw z łańcucha produkcji (w tym LiMing Machinery Co., Ltd., Abovegear Inc., Aboveheat Inc. Ltd.).
  • Cała grupa generuje rocznie obrót na poziomie 80 milionów USD (dane z 2012 r.).
  • Zatrudnia ponad 700 osób (poziom z 2012 roku).
  • Rok do roku odnotowuje stabilny wzrost.
  • Produkcja odbywa się w czterech fabrykach (Taichung City) i trwa nieustannie za wyjątkiem chińskiego Nowego Roku, dzięki czemu LiMing posiada duże zapasy magazynowe, może też błyskawicznie wykonać nawet bardzo duże zlecenia.
  • Grupa LiMing posiada też własną hartownię (Aboveheat).

LiMing nie jest zatem małym przedsiębiorstwem. Odpowiednie zarządzanie, jak również bardzo rozbudowany dział technologiczny, skutkują rozwojem nie tylko w zakresie możliwości produkcyjnych, ale również w zakresie technologii oraz oferowanych produktów.

LiMing precyzyjne przekładnie